Bijuu

23. srpna 2008 v 21:31
..........Všichni ocasí démoni.....


Bijuu jsou ocasí démoni, kteří pocházejí z japonské mytologie. Tito démoni se dají rozdělit do devíti úrovní. Každý z nich má neuvěřitelné množství univerzální chakry, která z nich dělá bojové bestie tak silné, že jedinou možností, jak je zkrotit, je zapečetit je do právě narozených miminek. Ovšem ten, kdo pečeť provede, přitom umírá. Yondaime (Čtvrtý Hokage) byl jeden z těch lidí, kteří obětovali život, aby zapečetili démona a ochránili svět. Člověk se zapečetěným démonem v sobě se nazýváJinchuuriki.
Také většinou nese démonovy charakteristické znaky jako např.:Yugito Nii měla od kočičího démona šikmé oči a Naruto má od lišky něco jako vousky. Doposud jsou v Narutovi známí jen Gaara a Naruto. Každý démon má různé množství ocasů v rozsahu od jednoho ocasu až k devíti.

Jednoocasý démon-Ichibi no Shukaku

Dvouocasý démon-Nibi no Nekomata

Trojocasý démon-Sanbi no Isonade

Čtyřocasý démon-Yonbi no Sokou

Pětiocasý démon-Gobi no Houkou

Šestiocasý démon-Rokubi no Raijuu

Sedmiocasý démon-Shichibi no Kaku

Osmiocasý démon-Yamata no Orochi

Devítiocasý démon-Kyuubi no Youkou


Jednoocasý démon...


Shukaku je démon Jezevec a v Japonsku je zmiňován jako Bůh Vzduchu, což je i jeho symbolický element.Démon se z něj stal, když ho Yamata no Orochi svou temnou silou zahnal do pouště, kde strávil delší dobu.Pod nátlakem písku a větrnými smrštěmi se z něj stal Jednoocasý démon Shukaku, bůh vzduchu, což připomínají modrá tetování na jeho těle.
V Narutu je jeho nositelem Gaara, kterému ovšem bude později odebrán.


Dvouocasý démon...

Démon s podobou kočky pochází z místa zvaného Les Smrti na severu Hokaido.Živí se dušemi mrtvých lidí, na jejichž požírání používá třetí oko na jeho hlavě.Je to mazlíček boha smrti.Nekomatu už jednou zabil Kyuubi, ale bůh smrti ho znovu vzkřísil.Může kontrolovat a řídit lidskou smrt.Démon je stejně jako všechny kočky, velmi mrštný a všímavý.
V Narutu je nositelkou Yugito Nii, v anime zatím nebyla zobrazena, ale ví se, že zemřela, když jí Akatsuki tohoto démona odebrali.


Trojocasý démon...

Isonade je trojocasý žralok pocházející ze západu Japonska mající ostrý roh na čele.Každých pár měsíců vyplave Isonade na hladinu a to se potom moře rozbouří a každá loď, která je v tu chvíli ,, v terénu" se potápějí.Isonade má podřízenou rybu jménem Samehada, která se přisaje k Isonadeho žaludku, absorbuje jídlo na vytvoření obrovského množství chakry.Tuto chakru potom pošle zpět do Isonadeho těla, čímž dokáže až pětkrát zvětšit množství chakry, které Isonade měl původně.Takže díky němu má neomezenou zásobu chakry při boji.
Tento démon nebyl uveden v anime ani v manze, tudíž zatím není zapečetěn do nikoho.

Čtyřocasý démon...

Démon z velké většiny podobný plazovi, ale z trochy i kohoutovi.Žije blízko hory Fuji, kde se kvůli toxickým látkám a plynům přeměnil na démona, jak jej známe dnes.Tvrdí se, že kohout a had jsou muž a žena v jednom těle.Když tento démon spí, chrápe tak mocně, že způsobuje výbuchy sopek po celém Japonsku.
Tento démon nebyl uveden v anime ani v manze, tudíž zatím není zapečetěn do nikoho.
Pětiocasý démon...


Démon, který pomocí svých pěti ocasů může způsobit ohromné škody nese podobu psa.Jak jsem řekla, škody způsobí pomocí svých ocasů.Ty jsou tak ničivé, protože každý z nich je za jeden živel: Voda, oheň, země, vzduch a blesky.Démon je velmi silný, ale jednou měl velice blízko smrti, když společně s Nekomantou vyzvali na souboj Kyuubiho.Je bohem iluzí a žije ve starých, dutých stromech.V jednom se ukryl po souboji s Kyuubim, a ten ho vyléčil.Byl to strom poblíž Kyushuské sopky.


Démon ani jeho nositel nebyl zatím v anime uveden.


Šestiocasý démon...


Raijuu vypadá jako lasička a má velmi ostré drápy.Její srst má zlatožlutou barvu a jejích šest ocasů jsou klikaté jako blesky.Démona z něj udělal Yamata no Orochi a původně byl bohem hromu.V boji může na pomoc vypustit obrovské množství elektřiny.Může bleskem i rozdělat oheň a disponuje různými magickými schopnostmi ohledně elektřiny.Když pláče, tak hřmí.Ninja jménem Sarutobi na něj použil techniku Raikiri, která, ač také elektřina démona zranila tak, že jej Sarutobi zapečetil do Hromové svatyně.

Démon ani jeho nositel nebyl zatím v anime uveden.

Sedmiocasý démon...


Je tu další démon podobný jezevci ale tentokrát má o šest ocasů víc a taky se jinak jmenuje : Kaku.V japonských znacích se někdy může překládat jako Mujina, ale stále se jedná o sedmiocasého.Je ze všech démonů nejmenší, ale taky nemazanější.Loví nejčestěji pod zemí.Byl zabit, když mu zničený kus země padnul rovnou do otevřené tlamy.Byl bohem země.


Ani v anime ani v manze se zatím tento démon neobjevil.Osmiocasý démon...Má osm hlav a osm ocasů.Podle legendy má rudě karmínové oči a vládne silou Démonského světa, je symbolem zla.Každá jeho hlava představuje jeden symbol a sice: Duše, duch, zlo, ďábel, monstróznost, zabíjení, záhrobí a smrt.Původně byl ještě slabší než Nekomata a Sokou.Tehdá na něj členové Kusanagi klanu použili Kusanagi měč, aby ho zničili.Ale díky jejich nešikovnosti a neopatrnosti jim Yamata no Orochi meč vzal a absorboval jeho sílu.Díky tomuto meči se stal neskutečně silným.S touto novou silou vypustil neuvěřitelné množství temné energie, čímž probudil ostatní ocasé démony a stal se díky tomu arogantním.Myslel, že je nejsilnější a tak démony vyzýval na souboje, ve kterých vždy zvítězil.Ale když bojoval s Kyuubim, tak mu Kyuubi jeho meč díky své neomezené síle zlomil a porazil ho.Dokázal tím jak je silný a zasloužil si přezdívku ,,Král ocasých démonů".Délka Yamata no Orochiho těla přesahuje délku osmi hor, což z něj dělá nepochybně největšího ocasého démona ze všech.
Tento démon ani jeho Jinchuuriki nebyl zatím v Narutu uveden.


Devítiocasý démon...Tato devíti-ocasá liška má titul ,,Krále ocasých démonů" a zasloužila si ho tím, že nikdy s nikým neprohrála a zlomila Yamata no Orochimu jeho Kusanagi meč.Má neomezené množství síly, které získává ze své Ohnivé pečetě.Po stoletém zápasení s Yamata no Orochim byl Orochi už unavený a zesláblý, kdežto Kyuubi měl stále dost sil.Je to nejsilnější démon v japonské mytologii a představuje element Ohně.Díky svým úžasným schopnostem nebyl nikdy poražený.Svými ocasy může vytvářet uragány a tornáda a jeho srst může vystřelovat něco jako hořící lávové kameny.Při soubojích démonů Houkouovi způsobil několik vážných zranění a Nekomatu málem zabil, tomu ale pomohl bůh Smrti, jeho mistr.Yamata no Orochi se pokusil prazit Kyuubiho mečem Kusanagi, ten ale ten mu ho zlomil, čímž dokázal svoji nadřazenost.Kyuubi pokračoval v zabíjení lidí, protože chtěl najít toho, kdo ho vzbudil.Protože mu Yamata no Orochi neřekl, že to byl on, Kyuubi stále zabíjel, dokud ho Yondaime nezapečetil.
Kyuubi je zapečeťen do Naruta, hlavní postavy seriálu Naruto.Zapečetil ho Yondaime Hokage.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mournful-ka(tvéSb) Mournful-ka(tvéSb) | Web | 17. září 2008 v 15:46 | Reagovat

NA mě až moc dlouhý ,ale nakonec velice zajimavý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama